Türkiye’nin En Güzel Balayı Yerleri

Denizleri, kültürel aktiviteleri, iklimleri ve gidilecek yerleri ile Türkiye’de balayı yapanların en çok tercih ettiği 5 yeri inceleyin.

Antalya
Antalya’nın, yumuşak iklimi, doğa harikası koyları ve tarihsel dokusu ile Türkiye’nin en çok tercih edilen balayı bölgesi olduğunu biliyor muydunuz? Farklı beğeni ve bütçe sahiplerine yönelik sınırsız sayıda otel seçeneği ile Antalya ve çevresi, yurtiçinde balayı yapmak isteyen çiftlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. İsterseniz her şey dahil tarzında bir tesiste tembellik yaparak, dilerseniz kiraladığınız araçla Antalya ve çevresini keşfe çıkarak düğün stresinizi üzerinizden atabilirsiniz.
Çeşme
İçinden ılık suların kaynadığı altın plajları, benzersiz Ege mutfağı ve son yıllarda gittikçe daha fazla talep gören beach club’ları ile Çeşme hızlı yaşamayı seven yeni evliler için çok cazip bir seçenek. Mavi bayraklı temiz plajların, serin yaz akşamlarının ve canlı kültürel hayatın sizi beklediği Çeşme, eğlenceli balayı listenizin başında yer almalı. .
Assos
Küçük bir balayı valizi ile gitmek, eşsiz anılarla geri dönmek için Assos seçeneğini mutlaka değerlendirin. Antik dünyada felsefi düşüncelere ilham vermiş olan bu mütevazi yerleşim, bugün de yerel mimarisi, serin denizi ve kültüre merakli ziyaretçileriyle; gözlerden uzak sakin bir balayı geçirmeyi planlayan balayı çiftlerini bekliyor.

 

Göcek
Mavi yolculukların vazgeçilmez durağı olan Göcek, doğa aşıklarının kesinlikle değerlendirmesi gereken bir seçenek. Yemyeşil ormanlarlarla çevrili Göcek’te balayınızı günübirlik mavi yolculuklarla süsleyebilir; doğada serin sabah yürüyüşlerine çıkabilir ve tamamen organik yerel besinlerle beslenip vücudunuzu toksinlerden arındırabilirsiniz.

 

Kapadokya
Kapadokya’nın eşsiz ve gizem dolu taş otellerinde geçireceğiniz balayında beklediğinizden çok daha yüksek hizmet ve kalite standartlarını bulacak; gözlerden uzak ve otantik bir balayı tatili yaşayacaksınız. Göreme’nin dehlizlerinde tarihi keşfe çıkacak, gün doğuşunda balonla çıktığınız gökyüzü seyahati sayesinde yeryüzüne çok yukarılardan bakıp şaşıracaksınız.